Inversijos terapija

Inversijos terapija

Inversijos terapija pirmą kartą dokumentuose buvo aprašyta dar 400 m. prieš mūsų erą, kai medicinos tėvas Hipokratas pirmasis stebėjo pacientą, kurio keliai ir kulkšnys buvo pririštos prie kopėčių, o kūnas apverstas ir pakabintas aukštyn kojomis. Šis veiksmas apibūdinamas kaip nugaros traukimo pratimas.

Kadangi pasaulio žmonija tampa vis daugiau mechanizuota ir kompiuterizuota, tai reiškia, kad žmonės juda vis mažiau. Mes tarsi įtvirtiname save prie darbo stalų bei kompiuterių. Kai sėdime, nugaros raumenys laiko kūną tiesiai, yra aktyvūs, tačiau skrandžio ir klubų raumenys tuo metu neveiklūs. Jei šių raumenų grupė nėra lavinama, jie nusilpsta ir sukelia skausmingą įtampą nugaros raumenyse.

Inversijos terapija tiesiog „įdarbina“ žemės gravitacijos jėgą veikti Jūsų kūno naudai bei bendram sveikatos pagerinimui. Ši terapija stiprina stuburą, didina tarpus tarp slankstelių, lengvindama viso stuburo spaudimą, sumažina raiščių ir nervų šaknų spaudimo jėgą. Mažesnis stuburo slėgimas reiškia mažesnį nugaros skausmą.

Stresas, įtampa gali sukelti raumenų spazmus, nugaros, kaklo ir pečių, taip pat galvos skausmus bei kitas problemas. Įtempti raumenys yra pagrindinis spazmų ir skausmo šaltinis, nes sumažėja deguonies tiekimas, kraujo ir limfos tekėjimas, dėl to raumenyse kaupiasi įvairios nenaudingos cheminės medžiagos, kurios kenkia bendrai organizmo sveikatai.
Inversijos terapija ne tik padeda gydyti nugaros skausmus, bet gali būti naudojama kaip metodas, mažinantis žemės gravitacinės jėgos sukeltas neigiamas pasekmes Jūsų kūnui. Laikui bėgant, gravitacijos jėga gali tapti priežastimi tokių problemų, kaip: kraujo cirkuliacijos sutrikimas, ūgio sumažėjimas, vidaus organų skausmai ir kiti sutrikimai.
Inversijos terapija gali būti naudojama kaip kasdienis metodas, kuris padeda palaikyti gerą sveikatą bei savijautą.
Kabėjimas aukštyn galva padeda ištempti ir atpalaiduoti raumenis, sumažinti stresą bei įtampą, garantuoja geresnį raiščių judėjimą